wtorek, 19 września 2017

Jak używać kawiarki?/ Idealny przepis na ulubioną kawę

Nigdy nie byłam wielką fanką kawy, nawet nie potrafiłam zrozumieć osób, które MUSZĄ codziennie z rana ją wypić. Jednak trochę się to pozmieniało...
Jednym z powodów dlaczego nie piłam kawy zbyt często był fakt, że nie miałam w domu ekspresu do kawy. Zmiana nastąpiła w sierpniu, kiedy byłam na rejsie( tutaj link do wpisu). Paweł robił nam codziennie kawę w kawiarce i przyznam, że była to bardzo przyjemna część poranka. Po powrocie zaś stwierdziłam razem z chłopakiem, że musimy koniecznie ją kupić.
W związku z tym, że nie pijemy kawy codziennie, ekspres jest nam obecnie niepotrzebny, a kawiarka to świetne rozwiązanie. Jej obsługa wydaje się być banalna ale mam dla Was kilka istotnych rad, które mogą się Wam przydać, jeżeli zdecydujecie się na jej zakup. 

Aby poprawnie obsłużyć kawiarkę, która składa się z 5 elementów, takich jak:
1. zbiorniczek na wodę
2. pojemnik na zmieloną kawę z rurką
3. uszczelka
4. filtr
5. zbiornik na napar z uchwytem i wieczkiem
6. które po złożeniu dają kompletną kawiarkę :)
Do zbiornika (zdjęcie numer 1) wlewamy wodę do poziomu zaworu, który chroni przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.
Następnie do pojemnika na zmieloną kawę z rurką (zdjęcie numer 2), należy wsypać kawę i delikatnie ją ubić oraz rant pojemnika oczyścić z nadmiaru kawy. Tak aby całą powierzchnią przylegał po skręceniu do uszczelki (zdjęcie numer 3).
Uszczelką należy zabezpieczyć filtr (zdjęcie numer 4), który powinien być osadzony w spodzie zbiornika na napar (zdjęcie numer 5). Następnie skręcić ze sobą dwa powstałe elementy, mianowicie zbiorniczek na wodę z zamontowanym w środku pojemnikiem na kawę ze zbiornikiem na napar z osadzonym na spodzie filtrem, zabezpieczonym uszczelką. 
Po wykonaniu powyższych czynności mamy gotową do użycia kawiarkę. Po kilku chwilach gotowania, specyficznym dźwiękiem świstu, który jak ustanie oznajmi nam, że napar z kawy jest gotowy do spożycia. Po rozlaniu kawy w filiżanki, możemy delektować się przyjemnym smakiem swojej ulubionej kawy.
Mam nadzieję, że w dość prosty sposób opisałam ten proces. Jeżeli macie swoje ulubione kawy to polećcie mi je w komentarzach.  
Ten wpis dedykuję Pawłowi, który zainspirował mnie kawiarką ;)2 komentarze: