poniedziałek, 22 stycznia 2018

Jak znajduję wiarę w siebie.

Ok, tym razem będzie trochę inaczej. Napiszę tekst motywacyjny i niee, nigdy nie będę coachem :D. Pewnie każdy z Was ma czasem gorsze chwile, ja też je mam. W takich sytuacjach próbuje porozmawiać o tym co mnie trapi z bliskimi. Kiedy to nie pomaga, szukam pomocy w internecie, czytam artykuły, oglądam filmy na Youtube. Na szczęście prawie zawsze znajduje rozwiązanie :). Jako osoba która aktywnie tworzy ale również obserwuje media społecznościowe, uważam, że jest to bardzo ważne, żeby tworzyć treści które mogą nam pomóc rozwiązać problem czy po prostu poczuć się lepiej. 
Oczywiście fajnie jest dodawać posty ze stylizacjami, makijażem itp. ale dzisiejszy świat tak pędzi, jest tak duże pomieszanie wartości, że osoby które tworzą treści w internecie mają też wpływ na to czy ten świat będzie lepszy czy gorszy.
Ja chce mieć wpływ na to, że świat jednak będzie lepszy i dzisiaj chce Wam napisać, że największą wiarę i siłę macie w sobie.
To Wy tworzycie swoje życie i to od Was zależy czy będziecie szczęśliwi czy nie. Możecie mi powiedzieć, że nie mam racji no bo przecież przyjaciele, rodzina, ukochana osoba, może wpływać na to jak się czujemy. Wtedy przyznam rację, że może chwilowo wpłynąć na to jak się czujecie. Ktoś może dostarczyć Wam sporą dawkę cierpienia ale czasami również radości. Jednak w dłuższej perspektywie to od Was zależy jak oceniacie samych siebie i swoje życie. Jak czujecie się kiedy zostajecie we własnym towarzystwie.
Pierwsza rada jest taka, otaczajcie się ludźmi którzy sprawiają, że czujecie się szczęśliwi. Jeżeli ktoś Was zawodzi, dajcie tej osobie szansę, każdy ma prawo popełnić błąd i zmienić swoje zachowanie!!! Jednak kiedy nie widzicie tych zmian, a ktoś notorycznie sprawia Wam przykrość, czujecie, że nie możecie się cieszyć i rozwijać, to prawdopodobnie wasza intuicja również podpowiada Wam, że coś złego się dzieje. Jeżeli macie znajomych z którymi spotykacie się tylko dlatego,że inni się spotykają ale w gruncie rzeczy te relacje nie wnoszą nic do waszego życia, a może nawet szkodzą, to myślę że śmiało można te relację ograniczyć. Nie ma sensu palić mostów i zrywać relacji ale pamiętajcie, nic na siłę.
Druga rada jest taka, że trzeba analizować swoje zachowanie i rozumieć, skąd biorą się nasze czyny, co sprawia, że czujecie się tak, a nie inaczej. Tylko rozumiejąc od początku do końca swoje zachowanie, będziecie mogli zapobiec złemu samopoczuciu lub chociażby zapobiec manipulacji ze strony otoczenia.
Trzeci rada jest taka, swoje odczucia trzeba wyrażać. Skrywanie wszystkiego w sobie może doprowadzić tylko do tego, że wasza frustracja, złość czy smutek będzie się pogłębiać. Uwierzcie mi na słowo czasem fajnie jest to po prostu z siebie wyrzucić. 
 I teraz najważniejsze, każdy powinien znaleźć wiarę w samego siebie, niewidzialną moc, której nikt nie jest w stanie Wam zabrać. Bądźcie swoim przyjacielem bo w sytuacjach kiedy ktoś będzie Was próbował zranić będziecie wiedzieli, że to nie może w Was uderzyć, ponieważ osoba która to zrobi, to tak naprawdę robi to sobie. Ponieważ to siebie krzywdzi i upokarza, jej zachowanie jest złe. Wy bądźcie silni jak skała, dbajcie o siebie, powtarzajcie sobie dobre rzeczy i bądźcie swoim najlepszym przyjacielem :D:D:D
Koniecznie napiszcie mi czy chcecie, żebym raz na jakiś czas pisała Wam swoje przemyślenia?
ps. Nawet zrobiłam dla Was zdjęcia obrazujące wiarę w siebie, która unosi mnie ponad problemy :D

5 komentarzy:

 1. Ja miałam dłuższy czas problem z akceptacją siebie i życiem pełnią życia. Teraz to się zmienia i jestem mega zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie z wiarą w siebie nie ma tyle problemu, bo nawet jak czegoś się boję że nie podołam, to choćbym miała się pochlastać to i tak to robię :D
  Gorzej czasem z mocą do wszystkiego.... Nawał problemów sprawia często, że budzi się w nas niepotrzebny strach.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!:)
  http://ksiezyc-po-drugiej-stronie-swiata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. swietnie wygladasz a zdjecia sa sliczne :)

  Obserwuje i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis! Zapraszam na mojego bloga https://sferapiekna.wordpress.com ! :)

  OdpowiedzUsuń